а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

израмнет

израмнети
Вид збор: Придавка
Ранг: 20016
(глаг. прид.) израмни
Англиски: settled
Примери:
Упатените велат дека уште не се израмнети сметките.