а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штос

мн. штосови
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 12456
финта, трик
Англиски: trick Германски: Stoss
Употреба: Разговорно
Примери:
Доста со тие излитени штосови.