а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

репрезентира

репрезентираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 13378
Застапи, застапува; настапи, настапува во службено својство како претставник на државата или на некоја важна установа; застапи, застапува на некој натпревар.
Англиски: represent
Употреба: Спорт