а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разработка

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 27314
(дејство со значење на глаголот разработи - разработување)
Примери:
разработката на плановите.