а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

разочарување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 4773
(се) разочарува
Англиски: disappointment
Примери:
Големо разочарување.