а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поштозашто

Вид збор: Прилог
Ранг: 32763
Премногу евтино, речиси за ништо.
Албански: thue pa të holla
Употреба: Економија
Примери:
Ја продал куќата поштозашто.
Изведенки
поштозошто прил.