а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

недопрен

недопрени
Вид збор: Придавка
Ранг: 9086
Што не е допрен, што е сосема нов.
Англиски: untouched
Примери:
недопрени сметки
недопрена машина