а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

насто

Вид збор: Прилог
Ранг: 18761
Процент изразен со број.
Англиски: percent
Примери:
Лебот поскапел за 3 насто.
Изрази
(разг.) Сто насто - сосема сигурно, без двоумење.