а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

налутен

налутениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 7315
Што е лут, гневен.
Изведенки
налутено прил.
Пример: Нешто го праша, а тој му одговори налутено.