а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

наврапито

Вид збор: Прилог
Ранг: 12791
набрзина, одненадеж, неочекувано
Англиски: hurried
Примери:
Имаше нешто во карактерот со што лесно и наврапито доаѓаше до пријатели.
Тргна наврапито кон излезот.
Наврапито си отиде.
Есента и зимата кај нас наврапито се менуваат.