а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

моторџија

мн. моторџии
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 28750
возач на мотоцикл
Англиски: motorcyclist
Употреба: Разговорно
Примери:
Тоа фрла сомнеж дека можеби некој ги штити дивите моторџии.