а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

камениште

мн. каменишта
Вид збор: Именка, среден род
1. камен
Англиски: stone Албански: gur
Употреба: Аугментатив
2. Каменлива почва.
Англиски: stony soil Албански: gurore, gurishte
Употреба: Геологија