а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

изразгледа

изразгледаат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 33120
Разгледа добро, се до крај.
Примери:
Ги изразгледавме сите дуќани.
Го изразгледа набрзина местото.