а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

зарзават

мн. зарзавати
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 16537
зеленчук
Англиски: vegetable Турски: zerzevat
Употреба: Гастрономија , Разговорно
Примери:
градина со зарзават