а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дилдо

мн. дилдоси
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 54970
Направа во форма на пенис во ерекција, којa се користи како сексуален стимулатор.
Англиски: dildo
Примери:
Постојано ѝ бараат дилдоси, дури и машките клиенти.