а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

дидактика

(едн.) дидактиката
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 43765
Дел од педагогијата што се занимава со општите методи и форми на наставата.
Англиски: didactics
Употреба: Образование