а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вработлив

вработливиот
Вид збор: Придавка
Што сака да се вработи, што може да се вработи.
Англиски: employable
Употреба: Економија
Примери:
вработлива снага