а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вирман

мн. вирмани
Вид збор: Именка, машки род
Документ, образец за безготовинско плаќање меѓу субјектите во платниот промет.
Англиски: letter of credit Албански: virman
Употреба: Економија