а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аберација

мн. аберации
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 26505
1. Отстапување од нормалното.
Англиски: abberation Албански: shmangie
2. неприродност
Англиски: deviation Албански: devijim
Употреба: Медицина