nutty - онтологија

исчукан повеќе

исчуканиот
Вид збор: Придавка
Што е збудален, ненормален.
Употреба: Разговорно

шлаке повеќе

мн. шлакевци
Вид збор: Именка, машки род
Кој е шлакнат.
Употреба: Разговорно