increase price - онтологија

поскапи повеќе

поскапат
Вид збор: Глагол, свршен
Зголеми цена на нешто, направи да биде поскапо.
Албански: shtrejtoj
Употреба: Економија
Стане поскап.
Албански: shtrejtohet
Употреба: Економија