exhibit - онтологија

асерват повеќе

мн. асервати
Вид збор: Именка, машки род
Конфискувани предмети од страна на полицијата што служат како доказ во судска постапка.
Употреба: Правда

излага повеќе

излагаат
Вид збор: Глагол, несвршен
изложи
Албански: shfaq

изложи повеќе

изложат
Вид збор: Глагол, свршен
Постави, изнесе на показ, на гледање.
Албански: ekspozoj