alienation - онтологија

алиенација повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Отуѓување, префрлање имот од едно на друго лице.
Албански: tjetërsim
Употреба: Правда
Душевно, психичко растројство.
Албански: tjetërsim
Употреба: Медицина