Неменлив збор - категорија

цврст повеќе

цврсти
Вид збор: Придавка
стабилен, тврд
Англиски: solid Албански: i fortë, i palëkundshëm

цутар повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Архаично име за третиот месец во годината.
Англиски: march
а - б - в - г - д - ѓ - е - ж - з - ѕ - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ќ - у - ф - х - ц - ч - џ - ш