а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

глодур

мн. глодури
Вид збор: Именка, машки род
главен и одговорен уредник
Англиски: chief editor Српски: глодур
Примери:
Па, добро бе, драги колеги и глодури.