а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Кавказ

Кавказот
Вид збор: Име
Ранг: 20800
Област на границата меѓу Европа и Азија.
Англиски: Caucasus
Употреба: Географија
Изведенки
кавкаски прид.
кавкаскиот
Пример: кавкаски јазици