а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Кавадарци

Вид збор: Име
Ранг: 16756
Град во југозападниот дел на Македонија.
Англиски: Kavadarci
Употреба: Географија
Изведенки
1. кавадарчанец м.
мн. кавадарчани
2. кавадарчанка ж.
мн. кавадарчанки
3. кавадаречки прид.
кавадаречкиот