а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џокер

мн. џокери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 22533
Во некои игри со карти, со слика на шут.
Англиски: joker