а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шук-шук

Вид збор: Прилог
Лесно, сосем лесно, малку, сосем малку.
Англиски: easily
Употреба: Разговорно
Примери:
Со шук-шук сака да си помине.