а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штрикне

(се) штрикнат
Вид збор: Глагол, свршен
За коса, стеблика, прачка итн. - се дигне наеднаш, се исправи; се подаде над нешто друго, се покаже.