а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штотуку

Вид збор: Сврзник
Ранг: 23099
Во зависносложни реченици за да се изрази непосредно вршење на дејства или во многу краток интервал едно по друго.
Англиски: just
Примери:
Штотуку ти излезе, тој се јави.
Штотуку влезе, пак излезе.