а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штотуку

Вид збор: Прилог
Ранг: 4998
1. пред малку
Англиски: just
Примери:
Штотуку дојде.
2. веднаш штом
Англиски: just
Примери:
Штотуку дојде, пак си замина.
3. во овој момент
Англиски: just
Примери:
Штотуку не дошол.