а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

штимунг

мн. штимунзи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 33820
1. настроение, расположба
Англиски: mood Германски: Stimmung
2. Созвучје, добро стокмен, дотеран спој од звуци.
Примери:
звучен штимунг