а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шпионка

Види и: шпион (м.)
мн. шпионки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 36609
1. жена шпион
Англиски: spy Албански: spiune
2. Мал отвор на влезната врата на стан, за гледање однатре.
Англиски: peephole Албански: spiune dere