а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шопа

шопаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 26876
1. тече
Англиски: flow Албански: rrjedh
2. мокри
Англиски: pee Албански: shurroj, urinoj
Употреба: Преносно значење