а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шивачки

шивачка
Вид збор: Придавка
Ранг: 25781
Што се однесува на шивач.
Примери:
Шивачки салон.