а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

шаек

Види и: шајак (м.)
мн. шаеци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55825
шајак
Англиски: serge