а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

членство

членството
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 11183
1. Припаѓање кон организација во својството на член.
Англиски: membership Албански: anëtarësi
Употреба: Административен термин
2. Членовите на организацијата - вкупно земени.
Англиски: membership Албански: antarët
Употреба: Административен термин