а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

членски

членска
Вид збор: Придавка
Ранг: 22181
1. Што се однесува до член на организација.
Англиски: member
Примери:
членска карта, членски влог
2. Што се однесува на формата на членот.
Англиски: article
Употреба: Граматика
Примери:
членската форма