а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

членарина

мн. членарини
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 11010
членски влог
Англиски: membership
Примери:
Собира членарина.
Плаќа членарина.