а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

чавче

Види и: чавка (ж.)
мн. чавчиња
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 18194
чавка
Англиски: crow
Употреба: Деминутив , Зоологија