а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

цврсто

Вид збор: Прилог
Ранг: 1098
цврст
Англиски: firmly
Примери:
Врзи го, стегни го јажето цврсто.
Масата стои цврсто.
Верува цврсто во него.
Решил цврсто да се поправи.
Го држи цврсто.
Се држеше цврсто.