а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хостел

мн. хостели
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 54786
Преноќиште, хотел од пониска категорија.
Англиски: hostel
Употреба: Туризам