а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ха

Вид збор: Честичка
Ранг: 18985
За потсилување при потцртување на одобрување, задоволство, несогласност и слични чувства.
Примери:
Ха, арно велиш, брате.
Ха, еве сега ќе го најдам.
Ха, еве го иде.