а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

хабилитационен

хабилитациона
Вид збор: Придавка
Кој се однесува ха хабилитација, кој е предназначен за хабилитација.
Употреба: Образование
Примери:
хабилитациона работа
хабилитационен труд