а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фалинка

мн. фалинки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 20367
грешка, недостаток
Англиски: defect
Примери:
Значи, фалинката е во самиот систем.