а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фазла

Вид збор: Прилог
Ранг: 27608
повеќе, отповеќе, вишок
Англиски: more Турски: fazla
Употреба: Разговорно
Примери:
Немаме фазла жито.
Тој има фазла пари.