а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

урбанистички

Вид збор: Придавка
Ранг: 23054
(што се однесува на урбанизам и урбанист)
Примери:
урбанистичко решение на градот.