а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

умилен

умилени
Вид збор: Придавка
Ранг: 15688
1. тажен, нажален
Англиски: sad
Употреба: Народна поезија
Примери:
(нар. поез.) Ручек готвит невестица / умилена, ујадвена.
2. мил
Англиски: lovely
Примери:
Пријатен, умилен поглед.
3. нежен, трогателен
Англиски: tender
Примери:
умилна песна