а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

убавка

убавко
Вид збор: Придавка
Ранг: 39175
Убава, (прилично) убава.
Англиски: pretty
Примери:
Убавко девојче.